Pies czy kot, co lepsze

Zwierzęta towarzyszą człowiekowi od zarania dziejów. Zwierzęta umieją być naszymi wrogami, niemniej jednak mogą być także naszymi najlepszymi przyjaciółmi. Tutaj wszystko zależy od tego, o jakie zwierzę chodzi.

Psy umieją być najlepszymi znajomymi człowieka i każdy pies potrafi się wychować w taki sposób, że będziemy z niego zadowoleni.
Z kolei koty potrafią chodzę swoimi ścieżkami i za kotami tak w rzeczywistości nigdy nie nadąży my. Kot jest zwierzęciem samotnym. Jest to zwierze, które poprawnie przenigdy nie daje nam pewności, że przy nas zostanie. Będzie z nami, dopóki będzie tego chciał, by przestanie tego chcieć, może zawsze od nas uciec. Wręcz gdy zagwarantujemy mu bardzo wygodne legowiska i rewelacyjne jedzenie, to kot może postanowić, że zrezygnuje z przyjaźni z nami i może zwyczajnie zniknąć. Tymczasem z psami jest całkiem inaczej. Psy są zwyczajnie bardzo, ale to bardzo wierne i one po prostu nie rezygnują z kontaktu z człowiekiem, bo przy człowieku mają zapewnione dobre warunki. Jeżeli więc zależy ci na tym, ażeby mieć sposobność posiadania zwierzaka, który będzie ci wierny, to dużo lepiej wybrać psa. Koty możesz natomiast wybrać wówczas, gdy potrzebujesz zwierzaka mniej wymagającego. Koty po prostu chodzą swoimi ścieżkami nie trzeba ich np wyprowadzać na spacery, a z psem jest przeciwnie. Psy mają w szczególności nieprosto w blokach. Psa można trzymać. W blokach nie ma miejsca na psa, bo on tam zwyczajnie nie może się stosownie wybiegać. Tymczasem w sytuacji kotów nie ma tego problemu, bo koty same zajmują sobie czas i same się o siebie troszczą.

Źródło informacji: legowiska