Wysokiej jakości materiały do klejów i zapraw murarskich 

Głównym elementem każdej zaprawy murarskiej , a ponadto kleju jest piasek. Na waszym placu budowy będziecie zużywali piasek tonami, gdyż jest to kluczowy składnik każdego cementu. Oczywiście istnieje również możliwość zakupienia bardzo wysokiej jakości piasku do mniejszych, domowych robót.

 Rodzajów piasku dostępnego w profesjonalnych przedsiębiorstwach zajmujących się dostarczaniem tego surowca jest pełno. Piaski te pozwalają na uzyskanie innego efektu oraz posiadają inną trwałość. Największą popularnością cieszy się piasek suszony kwarcowy, który służy do tworzenia solidnych i niesamowicie wytrzymałych zapraw murarskich. Jeżeli chcecie, aby zbudowane fundamenty wytrzymały przez kilkadziesiąt lat, to zdecydowanie warto postawić na bardzo wysokiej jakości piasek. To właśnie ten surowiec będzie odpowiedzialny za wytrzymałość waszych zapraw murarskich , a oprócz tego kleju (warto zobaczyć: Ścierniwo). 
Piaskowanie jest bardzo ważnym procesem na każdym placu budowy, w szczególności w teraźniejszych czasach, kiedy coraz częściej brakuje piasku do tworzenia. Powinniście unikać kupowania niskiej jakości, taniego piasku, gdyż najprawdopodobniej będzie on pochodził z morza. Przez zawartą w morskim piasku sól jest to w pełni nieodpowiedni produkt do budowy wytrzymałych zapraw murarskich , a ponadto kleju. Z powodu zawartej w piasku soli już po kilku latach wasza zaprawa murarska zacznie się kruszyć. Nie ma co więc oszczędzać środków majątkowych na piasek, gdyż może to zakończyć się później poważną tragedią, za którą to właśnie wy będziecie odpowiedzialni. 

Sprawdź również informacje na stronie: Soda blasting.